Trojiški trg 26
2235 Sv. Trojica v Slovenskih goricah
Društvo vinogradnikov Sveta Trojica, je v sklopu 8. občinskega praznika občine Sveta Trojica, organiziralo prireditev pod naslovom »Dan odprte kleti«.
Prireditev je potekala 10. junija pri vinogradniški družini Fekonja Dušana v Zg. Porčiču kjer se je zbralo preko 90 gostov, pridružil se nam je župan Darko Fras in podžupan Janez Voglar Družina Fekonja s sorodniki se je izkazala z dobro organizacijo prireditve in pogostitvijo. Knuplež Alojz pa nas je ponovno presenetil z okusnim odojkom.
Ob tej priložnosti je predsednik društva vinogradnikov podelil 13 zlatih in 10 srebrnih priznanj za ocenjene vzorce vin letnika 2013. Spomnimo se, da je na društvenem ocenjevanju vin redne trgatve bila dosežena povprečna ocena 18,04 kar je zelo visoka ocena. Nad doseženim rezultatom so bili zadovoljni tudi vrhunski strokovnjaki s področja vinarstva. Trojiški vinogradniki smo sodelovali tudi na ocenjevanju vin KOS Lenart in Grajskem ocenjevanju vin v sklopu Vinsko-turistične ceste Srednje Slovenske gorice, VTC 13, ki spada v najvišjo stopnjo ocenjevanja vin tega območja. Na njem je Dušan Fekonja za ZVRST dosegel 17,40 točk, Fekonja Edvard za Savignon 18,30 točk, Peter Leopold za Chardonnay 18,24 in Marinka Polič za Traminec 18,86 točk, torej eno srebrno diplomo in tri diplome z zlatim znakom.
Prav tako smo ob tej priložnosti razglasili protokolarna vina za leto 2014. Za protokolarna vina so bila razglašena naslednja vina:
1. Laški rizling z oceno 17,87 pridelovalec Franc ROJKO, Osek 38
2. Sauvignon z oceno 18,33 pridelovalec Edvard, Jožica Fekonja, Nadbišec 27
3. Rumeni muškat z oceno 18,40 pridelovalec Polič Marinka, Marjan, Zg. Ščavnica 60
4. Traminec z oceno 18,73 pridelovalec Polič Marinka, Marjan, Zg. Ščavnica 60
5. Chardonnay z oceno 18,37 pridelovalec Peter LEOPOLD, Zg. Senarska 41/a
6. Penina Martin z oceno 17,90
Penina Martina z oceno 17,50
pridelovalec Marjan Klobasa, Radgonska c. 5
7. ZVRST – TROJIČAN
1. Peter LEOPOLD z oceno 18,17 polsladko
2. Dušan FEKONJA z oceno 18,10 polsladko
3. Hendrik FEKONJA z oceno 17,73 polsuho
Župan Darko Fras se je članom društva iskreno zahvalil za promocijo občine in vsestranski turistični ponudbi ter za skrb potomke najstarejše trte iz Lenta, ki že kaže prve grozde. Predsednik društva Peter Leopold je čestital vsem dobitnikom priznanj, obenem pa se zahvalil županu Darku Frasu za vzpodbudne besede in materialno pomoč društvu. Za spomin na ta dan je županu Darku Frasu in podžupanu Janezu Voglarju podaril steklenico protokolarnega vina.