Trojiški trg 26
2235 Sv. Trojica v Slovenskih goricah
Ob 80-letnici tragične smrti Jožeta Bezjaka – Prleka, domačina iz Gočove, je Območno združenje za vrednote NOB Lenart in Občina Sveta Trojica pripravila spominsko slovesnost v Domu kulture pri Sv. Trojici. Na dogodku so se zbrali številni predstavniki veteranskih in domoljubnih organizacij, učenci Osnovne šole Sv. Trojica ter pripadniki spominske partizanske enote Franca Rozmana Staneta.
Slovesnost se je začela s kulturnim programom, v katerem so nastopili člani vokalne skupine Kulturno-turističnega društva Selce, ob spremljavi harmonikaša Mihe Koširja. Podelili so več domoljubnih in partizanskih pesmi, ki so obiskovalce spomnile na pogum in požrtvovalnost, ki sta zaznamovala partizansko borbo v času druge svetovne vojne.
Slavnostni govornik je bil podžupan Občine Sveta Trojica Smiljan Fekonja, ki je obujal spomine na življenje in delo Jožeta Bezjaka – Prleka, ki je svojo mladost in življenje posvetil boji za svobodo in neodvisnost slovenskega naroda. Po zaključku slovesnosti so predstavniki Območnega združenja za vrednote NOB in Občine Sveta Trojica položili venec k spomeniku Jožeta Bezjaka – Prleka v Gočovi, kjer vaščani skrbijo za ohranitev njegovega spomina.
Jože Bezjak – Prlek, rojen 7. marca 1910 v Gočovi pri Sv. Trojici, je bil izučen kovač in opravljal težki kovaški poklic. Leta 1943 se je pridružil narodnoosvobodilnemu gibanju in postal sekretar odbora OF v Vitomarcih. Aktivno je sodeloval z drugimi partizanskimi borci in bil povezan z znanimi imeni narodnoosvobodilnega gibanja, kot so Srečko Rojs, Franc Zalaznik in Ela Kristl. 4. decembra 1944 so ga zajeli nemški vojaki, ko je sodeloval na sestanku aktivistov OF v Zg. Voličini. Po aretaciji so ga zaprli, 11. januarja 1945 pa so ga kot talca ustrelili v Cirkovcih na Dravskem polju. Za svojo požrtvovalnost in pogum je Jože Bezjak – Prlek pustil neizbrisen pečat v zgodovini boja za svobodo, njegovo ime pa bo večno zapisano v spominu slovenskega naroda.